СЕДМИ ЈУЛИ ОБЕЛЕЖЕН И У ЗЕМУНУ

Дан устанка народа Србије против фашизма у Другом светском рату обележен је и у Земуну, у организацији СУБНОР-а.

У градском парку положени су венци и цвеће на споменик жртвама фашизма 1941. – 1945. године, уз одавање поште и пригодне беседе.

Присутне је поздравио потпредседник СУБНОР-а Раша Лазаревић, пилот, пуковник у пензији.

Присутвовали су представници републичког, градског и општинског одбора СУБНОР-а. Међу гостима били су: Душанка Лекић, Владимир Брдар, Бора Ерцеговац и Милорад Радуловић.

Венце су пред споменик положили: делегација СУБНОР Земун, делегација Градске општине Земун, делегације друштвених организација и удружења.

У име УПВЛПС венац су положили: Љубиша Величковић, Бошко Војводић и Славко Дошеновић, председник општинског одбора УВПС Земун.

Трајче Митушев