Дан сећања-24. март 2018. године

Дан сећања на жртве НАТО агресије крај спомен обележја испред Команде РВ и ПВО у Земуну.

У присуству старешина Команде РВ и ПВО, породица, родбине и пријатеља настрадалих колега, ваздухопловних ветерана и грађана Земуна у суботу 24. марта је обележен Дан сећања на жртве НАТО агресије.

Након помена који служио војни свештеник Команде РВ и ПВО јереј Александар Затезало, на споменик на којем се налазе уписана имена свих настрадалих колега су положени венци и цвеће.

Испред Команде РВ и ПВО, венац је положио бригадни генерал Сава Миленковић, заменик Команданта РВ и ПВО.

У име нашег удружења-УПВЛПС, венац је положио мр Златомир Грујић, предсеник удружења.

У име Удружења генерала и адмирала, Спасоје Смиљанић, Командант РВ и ПВО у току НАТО агресије.

Испред "Удружења пилота Курјаци са Ушћа", венац је положио Предраг Стакић.

Пошту су одали и припадници Удружења за неговање ваздухопловних традиција, као и чланови породица пострадалих и локалне самоуправе.

У Дому ваздухопловства је након тога одржан комеморативни скуп.

Комеморативни скупови и церемоније полагања венаца на спомен-обележја посвећена погинулим припадницима Војске уприличене су у касарнама широм Србије, а припадници Војске Србије учествовали су и у комеморативним активностима које су организовали градови и општине, борачке и друге организације које негују војничке традиције.

фото: Павле Кљајић [фото-галерија]