In Memoriam, Звонко Хузјак (1947-2017)

Напустио нас је и преселио у небеску ескадрилу наш драги пријатељ, потпуковник авијације у пензији Звонко Хузјак

Звонко је рођен 10. децембра 1947. године у месту Летованић код Сиска. У 19. класу ВВА је дошао након завршене друге класе ПШ ВВА. Завршио је и седму, ванредну класу Командно штабне академије РВ и ПВО.

Поред дужности пилота, обављао је и низ организацијско-мобилизацијских и персоналних послова у пуку, бригади, бази и КРВ и ПВО. Био је помоћник команданта 177. вб за позадину као и начелник групе за борбено командовање у 20. ОЦ кПВО.

Летео је на Аеро-3, 522, ТВ-2, Ф-84, По-2, Цитабрији, Утви и ЦЕсни.

Службовао је у Краљеву, Скопљу, Приштини, Тузли и Београду.

Више пута је одликован и награђиван.

Пензионисан је у чину потпуковника авијације 31. децембра 1993. године.

Чланови Удружења пензионисаних војних летача и падобранаца Србије (УПВЛПС) ће се сећати Звонка као доброг друга и пријатеља, са којим је наше Удружење одржавало веома срдачне контакте и сарадњу на промовисању ваздухопловства и неговању ваздухопловне историје и ваздухопловних традиција.

Породици и пријатељима Звонка Хузјака и овим путем изражавамо најдубље саучешће.