Дан рода авијације

У Команди Ратног ваздухопловства и противваздухопловне одбране у Земуну је одржана свечаност поводом Дана рода авијације – 2. августа. Свечаности је присуствовао и заменик начелника Генералштаба Војске Србије генерал-потпуковник Јовица Драганић.

IMG_0088

На аеродромима „Батајница“ и „Лађевци“ данас је обележен Дан рода авијације – 2. август, слава свих пилота и летача, као сећање на тај дан 1893. године, када се први пут званично помиње ваздухопловство у војсци на овим просторима.

IMG_0097 Прослави на батајничком аеродрому присуствовали су команданти јединица Ратног ваздухопловства и ПВО, представници цркве и локалне самоуправе, пензионисани пилоти и многобројни гости.

IMG_0105

И чланови нашег Удружења су присуствовали свечаностима у Команди у Земуну, односно на аеродрому Батајница.

Свим колегама, активним и пензионисаним припадницима нашег рода, честитамо празник, са жељом за добрим здрављем и успехом на свим пољима! Живели!