In Memoriam, Милан Стојисављевић (1938 – 2023)

Јуче је у Београду преминуо пуковник авијације у пензији Милан Стојисављевић Тесла...Током своје богате каријере, радио је као васпитач и професор општевојне групе предмета у Ваздухопловној гимназији "Маршал Тито" у Мостару.

Потом је био помоћник начелника штаба за организацијско-формацијске и персоналне послове у команди 107. хпш, а затим и помоћник начелника штаба за обавештајно-извиђачке послове у команди 107. хпш у Мостару.

Преласком у Београд обављао је дужност референта, а на крају и Начелника одсека у оперативном органу Команде РВ и ПВО у Земуну, са које дужности је и пензионисан.

Са породицом је живео на Новом Београду.

Бројне генерације ученика ВВГ, ВВА и старешине из 107. хеликоптерског пука и Команде РВ и ПВО памте га као омиљеног друга и по надимку „Тесла“ добијеном по његовом славном земљаку Николи Тесли.

Био је и члан нашег Удружења и УПВЛПС се и овим путем опрашта од доброг друга и пријатеља, а породици упућује изразе најдубљег саучешћа.

Испраћај за кремацију ће бити у понедељак, 18. децембра у 11 сати на Новом Гробљу у Београду.