Душко Жарковић

бригадни генерал ДУШКО ЖАРКОВИЋ
без летачког звања
(2018 - )
Бригадни генерал Душко Жарковић рођен је 26. јануарa 1968. године у Бенковцу. Завршио је Генералштабно усавршавање 2006. године, као и Генералштабну школу ВЈ, 1999. Обављао је и дужности начелника Управе за оперативне послове (Ј-3), Генералштаба Војске Србије, заменика команданта Ратног ваздухопловства и ПВО, команданта 250. ракетне бригаде за ПВД, начелника штаба Команде Ваздухопловства и ПВО. Био је и помоћник команданта Ваздухопловства и ПВО за операције, начелник Одељења за оперативне послове, начелник Одсека за оперативне послове и борбена дејства, референт у Одсеку ПВО, Команда Корпуса ПВО, заступник команданта самоходног ракетног пука, као и начелник штаба самоходног ракетног пука, начелник одсека за оперативно-наставне послове у команди самоходног ракетнога пука, командир самоходне ракетне батерије, као и командир командног вода у средњој самоходној ракетној батерији.
У потпуковника је унапређен 2003, у пуковника 2008, а у бригадног генерала 2012. године. Душко Жарковић је одликован медаљом за ревносну службу, војном споменицом за обележавање јубиларних годишњица ВС, војном спомен-медаљом за ревносну службу за 20 година, војном споменицом за учешће на здруженим тактичким вежбама, војном спомен-медаљом за учешће у борбеним дејствима на територији СРЈ, медаљом за учешће у борбеним дејствима на територији СФРЈ, као и орденом за заслуге у областима одбране и безбедности трећег степена и војном споменицом за обележавање јубиларних годишњица ЈНА.