Заоставштина Виктора Бубња предата Војсци Србије

Марија и Виктор Бубањ, унука и унук генерал-пуковника Виктора Бубња, одлучили су да део богате заоставштине свог деде дарују Војсци Србије и тиме омогуће да униформе, одликовања, фотографије и други предмети који сведоче о лику и делу Виктора Бубња буду изложени у Музеју Југословенског Ратног ваздухопловства и доступни јавности.

6533ee74-135a-11e5-adf6-00163e135009

Тим поводом њих је данас примио начелник Генералштаба Војске Србије генерал Љубиша Диковић.

Разговору су присуствовали и командант Ратног ваздухопловства и ПВО генерал-мајор Ранко Живак, начелник Управе за људске ресурсе бригадни генерал Стојан Коњиковац и капетан фрегате Душко Жујовић из Одељења за цивилно-војну сарадњу.

Виктор Бубањ (1918-1972) био је генерал-пуковник ЈНА и народни херој. У току богате војне каријере обављао је бројне дужности од пилота-ловца до команданта РВ и ПВО (1964-1970) и начелника Генералштаба (1970-1972), а његово име везује се за период најдинамичнијег развоја Ратног ваздухопловства. Одликован је бројним југословенским и страним одликовањима.

Војска Србије