Обележен Дан војних ветерана

У Србији и њеном престоном граду Београду низом манифестација обележен је 4. децембар - Дан војних ветерана.

Чланови УПВЛПС су присуствовали комеморативном скупу испред Команде РВ и ПВО на Авијатичарском тргу у Земуну и положили цвеће крај споменика припадницима РВ и ПВО погинулим у НАТО агресији 1999. године.

Потом су се придружили старешинама из Команде РВ и ПВО и званицама на свечаном скупу који је одржан у Великој сали Дома ваздухоплвоства Земун.

У вечерњим сатима 4. децембра десетину чанова УПВЛПС присуствовало је Свечаној академији поводом Дана војних ветерана, која је одржана у свечаној сали Задужбине Илије Коларца у Београду, у организацији Министарства одбране Републиек Србије.

За разлику од претходних година представници УПВЛПС нису позвани на свечани пријем у Згради Старог Генералштаба Војске Србије.

Златомир Грујић,

фото: Војислав Стојановић