Умро је Стева Попов

Пилот у пензији и актуелни председник АК Нови Сад, Стева Попов (67), умро је јуче у Новом Саду. Реч је о самоубиству. Ту вест за наш портал потврдио је и потпредседник овог клуба и његов најближи сарадник, Драган Самарџић:

– Јуче смо били заједно цео дан и растали смо се око 15:30 ч. Ништа није указивало на то. Спремали смо скупштину клуба која је требало да се одржи у недељу. Не знамо шта су разлози, али изгубили смо племенитог човека и стручњака. –
Stevan-Popov-pilot-750x538
Стева Попов је 23 године био пилот ЈАТ-а, а једно време носио је и титулу резервног официра ЈНА. Најплеменитији подвиг учинио је са посадом Боинга 707, 17. априла 1992. када је начинио први лет на линији Београд – Сарајево. Током месец дана свакодневних летова из Сарајева спасио је 40.000 људи. На челу АК Нови Сад био је током деведесетих, а на ту позицију поново је изабран у јуну 2014. Последњих година залагао се да спортски аеродром Ченеј постане ваздушна лука и за комерцијални саобраћај.
Дина Ђорђевић, TangoSix.rs