Обележена 145. годишњица рођења Косте Милетића-ПРЕД ВЕЧНОМ КУЋОМ „ОЦА СРПСКОГ ВАЗДУХОПЛОВСТВА“

У недељу 22. септембра 2019. године обележена је 145. годишњица рођења првог српског ваздухопловца, првог пилота балона – аеронаута, првог команданта ваздухопловства војске Краљевине Србије (1912-1916) и првог председника Удружења резервних авијатичара Краљевине Југославије (1928-1941) – пуковника Косте Милетића.

Представници Удружења пензионисаних војних летача и падобранаца Србије (УПВЛПС), Удружења линијских пилота Србије (УЛПС) и аероклуба „Наша крила“, окупили су се пре вечном кућом Косте Милетића на Новом гробљу у Београду, положили цвеће у евоцирали сећање на првог спског аеронаута.

Том приликом представљена је управо изашла из штампе монографија „Српски аронаут пуковник Коста Милетић“ која ће бити ускоро промовисана у Дому ваздухопловства Земун, као централна манифестација поводом 145. годишњице његовог рођења.

Златомир Грујић

фото: Павле Кљајић