In Memoriam, Гојко Кондић (1935-2018)

У Београду је у осамдесет трећој години преминуо наш друг и члан Удружења пензионисаних војних летача и падобранаца Србије (УПВЛПС), Гојко Кондић

Гојко Кондић је био један од најстаријих чланова нашег Удружења.

Рођен је 2. марта 1935. године у Соколову, Кључ, Босна и Херцеговина.

У грађанству је завршио основну школу са малом матуром.

У РВ и ПВО ЈНА завршио је: Пилотску подифицирску школу у Првој класи 1954. године; Ваздухопловну војну академију у Мостару у Тринаестој класи 1960. године и Командно-штабну академију РВ и ПВО у Београду.

У јединицама РВ и ПВО обављао је дужности: пилот, командир авијацијског одељења, командир авијацијске ескадриле, помоћник команданта ловачког авијацијског пука за обавештајно-извиђачке послове и помоћник начелника штаба ловачког авијацијског пука. Пензионисан је у чину потпуковника авијације.

Службовао је у 117. ловачком авијацијском пуку и 352. извиђачкој авијацијској ескадрили на аеродрому Бихаћ и у Београду.

Летео је на суперсоничном авиону МиГ-21.

Остаће у најлепшем сећању друговима и пријатељима из УПВЛПС. И овим путем, Удружење породици Гојка Кондића упућује изразе најискренијег саучешћа.