Честитка УПВЛПС поводом Дана 250. ракетне бригаде за ПВД

Поводом наступајућег празника - Дана 250. ракетне бригаде за ПВД, Удружење пензионисаних војних летача и падобранаца Србије (УПВЛПС) је упутило телеграм-честитку заступнику Команданта те јединице, пуковнику Милану Поповићу

У честитки се каже:

Испред чланова Удружења пензионисаних војних летача и падобранаца Србије и лично, најсрдачније Вама, Вашим најближим сарадницима, свим припадницима Команде 250. рбр за ПВД, целокупном саставу бригаде, свим јединицама, командантима, командирима, официрима, подофицирима, војницима и осталим припадницима бригаде, као и ветеранима и члановима породица припадника бригаде,

Честитам Ваш велики празник: 24. новембар Дан 250. рбр за ПВД!

Пре 55 година - 24. новембра 1962. године, формирањем 250. рп ПВО, чије светле традиције достојно настављате, РВ и ПВО је добило у то време, најсавременији борбени систем за ПВД. Тај догађај учинио је припаднике рода АРЈ ПВО, али и све припаднике нашег РВ и ПВО,  срећним и поносним -  досегли смо светски врх. Ту смо и данас, ако не по материјалним средствима, оно по стручности, традицијама, борбеном искуству, несаломивом моралу и ратној вештини. Бригада је сведок жртвовања и пример војничке умешности, а на њеној ратној застави, као и у грудима припадника, жаром војничког поноса и славе, вечно зрачи Орден народног хероја, заслужен резултатима у миру и јунаштвом у борби са НАТО агресором 1999. године; тај узвишени осећај даје снагу да се истраје и убудуће на задацима у одбрани неба наше Отаџбине.

Клањамо се херојским жртвама и делу припадника 250. рбр за ПВД и свих припадника нашег РВ и ПВО, Војске Србије и српског народа у борби за слободу, и одајемо им највећу почаст! Њихова имена су вечно уписана у споменару ваздухопловне хероике, у историју Србије. Не заборавимо их! Вечна им слава!

Срећан празник! Срећни нам и здрави били!

Срдачно вас поздрављамо!

Председник Мр Златомир Грујић, пук. у пензији