Путовање у Влакчу-Дани Михаила Петровића

И ове године ће УПВЛПС обележити годишњицу рођења првог српског пилота, наредника Михаила Петровића.

На основу годишњег Плана рада за 2017. годину и донетих одлука у вези обележавања 104. година погибије и 133. годишњице рођења првог српског пилота наредника Михаила Петровића, одлучено је да се 17. јуна 2017. године, отпутује из Београда у Влакчу, ради посете родној кући Михаила Петровића и прусуствовања свечаности у организацији Завичајног удружења „Михаило Петровић“ из Влакче.

У складу са годишњим Планом рада и статутарним овлашћењима, Извршни одбор УПВЛПС на седници 13. јуна 2017. године, донео је  о д л у к у:

1) У суботу 17. јуна 2017. године обележити ДАН РОЂЕЊА ПИЛОТА МИХАИЛА ПЕТРОВИЋА у селу Влакча, општина Крагаујевац, а у сарадњи са Завичајним удружењем „Михаило Петровић“ из Влакче, које је носилац активности.

2) Програм манифестације тежишно треба да обухвати активности посвећене:

- дану рођења (14. јун 1884) првог српског пилота и прве жртве српског ваздухопловства и чувању од заборава његовог доприноса и његовог лика;

- свим пилотима и ваздухопловцима Србије који су своје знање, енергију, стваралаштво, здравље и животе посветили ваздухопловству, одбрани слободе и изградњи отаџбине;

- неговању традиција српског ваздухопловства, родољубља и патриотизма;

- селу Влакча, које се поноси својим дичним сином наредником Михаилом Петровићем, првенцем српске авијације.

ПРОГРАМ посете селу Влакча поводом 103. године рођења пилота Михаила Петровића 17. јуна 2017. године.

07.30 - Полазак из Београда – испред Команде РВ и ПВО Земун

07.45 - Путовање до Влакче: Београд – Младеновац – Топола - Влакча

09.45 - Долазак у Влакчу, код школе. Дочек и окупљање.

10.00 - Реч добродошлице од стране представника с. Влакче. - Одлазак пред родну кућу пилота Михаила Петровића

10.30 - Програм пред родном кућом Михаила Петровића: - Химна– КА „Смиље“ . - Полагање венаца. - Беседе представника села и гостију. - Повратак у основну школу

11.00 - Програм у основној школи у Влакчи: - Отварање скупа - Песма „Тамо далеко“ - Беседа Михалу Петровићу - Песма: „Млади капетане“ - Планови за спомен обележје и музеј у Влакчи - Песма „Ово је Србија“ - Затварање скупа

11.30 - Дружење гостију и домаћина

12.30 - Одлазак у село Чумић и обилазак етно-парка

13.30 - Полазак за Тополу и обилазак споменика Зорану Томићу

14.00 - Путовање маршрутом: Топола – Младеновац – Београд.

16.00 - Долазак у Београд.

Председник УПВЛПС Мр Златомир Грујић, пук у пенз.