Ваздухопловци обележили Дан сећања на жртве НАТО агресије

У свим командама, јединицама и установама Војске Србије обележен је 24. март – Дан сећања на страдале у НАТО агресији 1999. године.

У Команди и јединицама Ратног ваздухопловства и ПВО подсећањем на херојски отпор, жртве и материјална разарања припадници РВ и ПВО одали су почаст својим погинулим колегама.

Скуповима су, поред активних припадника овог вида Војске Србије, присуствовали породице погинулих, рањеници, припадници ратног састава, пријатељи јединица и бројна удружења ветерана.

Цвеће и венци положени су на спомен-обележја погинулим ваздухопловцима у касарнама, на аеродромима као и на заједничко спомен–обележје испред зграде Команде у Земуну, где су и припадници нашег Удружења положили венац. На аеродрому Батајница, служен је парастос.

Током седамдесет осам дана агресије погинуо је четрдесет један припадник Ратног ваздухопловства и ПВО.