In Memoriam, Властимир Лазаревић

На данашњи дан 1999. године, погинуо је заставник I класе везе Властимир Лазаревић.

lazarevicvlastimir_zps9596d20e

Властимир је рођен 10. априла 1952. године у Јагодини. Након свршене основне школе уписује и успешно завршава Подофицирску школу везе РВ и ПВО која се тада налазила у Краљеву. У саставу 210. батаљона везе нашег ваздухопловства, службовао је у многим гарнизонима. Обављао је дужност командира одељења. За свој рад је више пута похваљиван и награђиван. За време НАТО агресије, био је задужен за одржавање радио-релејних веза на Командном месту РВ и ПВО на брду Стражевица крај Београда (Раковица). Приликом замене једне антене, оштећене у претходном нападу непријатељске авијације, изненада је рејон Стражевице надлетела још једна летелица, која је дејствовала на тај објекат, при томе усмртивши заставника Лазаревића.

Постхумно је одликован Медаљом за заслуге у областима одбране и безбедности. Иза њега су остали син Бранислав и кћерка Катарина.pomen-spomenik-strazevica-sНа месту погибије заставника Лазаревића, 2002. године подигнут је споменик, рад академског вајара Славише Чековића, на којем се налази и спомен плоча са ликом овог пожртвованог подофицира нашег ваздухопловства.Slika035_zps7b8897ea