Стефановић Драгослав

StefanovicJPG_zps193ed05cРођен је 15. јануара 1933. године у Горњем Зуничу код Књажевца. Основну школу је похађао у Књажевцу. У ЈНА и РВ и ПВО, завршио је ШАОА, Курс преобуке за пилоте, Курс оператора на радару, као и курсеве МПВ, ППЗ, АКЛ и ГЦА, КЛ и АБХО.

Након завршетка школе, летео је на АЕРО-2Б, АЕРО-2Д, Бикер Јунгману, По-2, Оксфорду, Ли-2, Дагласу, Москиту МК-6 и Москиту 38. Вршио је дужности штурмана, пилота, официра за навођење, командира ПП вода, референта ППЗ, командира вода и чете, контролора летења, Начелника АКЛ, помоћника начелника штаба, Начелника штаба и заменика команданта Вб аеродрома. Службовао је у гарнизонима Плесо, Земун, Панчево, Батајница, Куманово, Копаоник, Тузла и Ниш. Пензионисан је 31. децембра 1990. године, у чину потпуковника авијације.

Одликован је са три ордена, те више медаља и плакета.

Са породицом живи у Нишу.