Симеуновић Саво

SimeunovicJPGРођен је на Светог Саву, 27. јануара 1938. године у селу Јакетићи код Братунца, од оца Богољуба и мајке Зорке. Четири разреда основне школе је завршио у месту рођења, а четири разреда гимназије у Сребреници и Бранковини код Ваљева, где је 1953. године дао и малу матуру. Потом уписује ВТПШ у Рајловцу, као припадник X класе, коју завршава 1956. године, и бива произведен у чин водника ВТСл. ВВА уписује 1960. године и завршава је 1. новембра 1963. године, када је на аеродрому Земуник, промовисан у чин потпоручника авијације, смер ОЗН. Наставио је даље усавршавање у свом домену, тако да је 1967. године завршио у СССР-у курс инструменталног навођења ловачке авијације. Завршио је и КША, смер ПВО, и то у XXV класи, 1975. године.

Службовао је у јединицама ВОЈИН као ОЗН, и обављао дужности командира вода и командира чете. Био је и рефернт ВОЈИН у дивизији ПВО, а пензионисан је у чину потпуковника, 31. децембра 1980. године, са места референта у оперативно-наставном одељењу штаба КРВ и ПВО.

За време службе у ЈНА, више пута је одликован, похваљиван и награђиван.

Сада са породицом живи у Београду.