Поробић Јован

Porobic_zpse2fe7fb8Рођен је 19. фебруара 1950. године у селу Гајдобра код Бачке Паланке. Удовац је, супруга Ерика умрла је 2003. године и са њом има синове Ненада и Дамира. Живи у Београду.

Службовао је у гарнизонима Мостар, Задар, Сарајево и Београд. Обављао је дужност пилота, наставника летења, командира хо, референта у органу за ОНП и помоћника НШ за ОНП у команди хеликоптерског пука., референта у Одељењу за ННР Команде ВВА, начелника ННО у ВА РВ и ПВО и ВА ВЈ, заступника заменика Начелника ВА РВ и ПВО и Начелника смера авијације у ВА РВ и ПВО. Завршио је КША РВ и ПВО. Летео је на Аеро-3, Н-60, В-53, Ми-2 и Х/ХН-42/45. Активна војна служба му је престала априла месеца 2000. године. Пензионисан је у чину пуковника авијације.

Добитник је МВЗ, ОВЗСМ, Ордена НА са сребрном звездом, Ордена за војне заслуге са златним мачевима.

Као пензионер, ужива да пече добру ракију.