Миљковић Душан

Рођен је 8. јуна 1925. године у Црнаји код Цазина у БиХ. У грађанству је завршио основну школу и четири разреда Гимназије са малом матуром. У току рата, 1945. године, у Грозном (СССР), завршио је ваздухопловно техничку школу. После Другог рата, завршио је ВВУ у Панчеву, 1947. године, у I класи. У истом граду, 1950. године завршава Политичку школу. 1952. године, као припадник IV класе у Љубљани завршава ВОШ. ВВВА завршава као припадник XI класе, у Београду.

Обављао је дужност командира одељења и комесара ескадриле, као и Начелника штаба и заменика команданта пука, те официра за летачку обуку у Команди РВ и ПВО. Пензионисан је на лични захтев, у чину пуковника,  а након пензионисања је седам година радио у средњој економској школи, као предавач за предмет Одбрана и заштита.

Као учесник II светског рата, од 1941. до 1945. године, носилац је Партизанске споменице. Такође је одликован са више ратних и мирнодопских одликовања, а за време службе је и више пута похваљиван и награђиван.

Преминуо је 2017. године.