Матовић Миломир

MatovicJPGРођен је 21. септембра 1936. године у селу Драгосинци код Краљева. Основну школу је похађао у родном месту. У Краљеву је завршио Ваздухопловну подофицирску школу, смер радио- телепринтериста, са положеном I класом. У грађанству  је завршио и Техничку средњу школу, одсек телекомуникације.

Након завршетка школе, бива распоређен на аеродром у Нишу, где проводи читав радни век. У току службовања, имао је доста успеха на такмичењима РТГ, како у оквиру РВ и ПВО, тако и на армијским такмичењима и куповима везе (цивилна такмичења). Углавном је бивао међу три првопласирана такмичара. Од 1954. године па до данас, бави се радио-аматеризмом, што и објашњава ове његове успехе. Обављао је дужности командира одељења и командира вода. Пензионисан је у чину заставника I класе, 1987. године.

Током службе, више пута је одликован, похваљиван и награђиван.

Са породицом живи у Нишу.