Маћешић Томислав

MacesicJPGРођен је 11. јуна 1949. године у Београду. Основну школу, Гимназију, као и ВА КоВ, завршио је у родном месту. Током службе, успешно је завршио и падобрански, ронилачки, те курс за подводне диверзанте.

Прво место службе, након завршетка ВА, била је 63. падобранска бригада у Нишу. Обављао је дужности командира вода и командира диверзантске чете. Након тога је уследила прекоманда на Батајницу, у ВОЦ, где је радио све до пензионисања. Обављао је дужност пробног падобранца и Начелника одсека за опитовање падобрана и избацивих седишта и спасилачке опреме. Током службе, осам година је био члан репрезентације 63. падобранске бригаде у падобранству и 4 године члан државне падобранске репрезентације. У рату, од 1991-1993. године, био је Командант специјалног одреда падобранаца. Вршио је борбена дејства у Бихаћу, Загребу, Бутмиру, Мостару и Чапљини, где је тешко рањен 6. маја 1991. године. Након опоравка, па до пензионисања у чину мајора, радио је у ВОЦ-у, као пробни падобранац.

Током службе, три пута је одликован, и више пута похваљиван и награђиван.

Са породицом живи у Нишу.