Ђенић Душко

DjenicJPGРођен је у селу Раљину, СО Бабушница, 27. октобра 1946. године од оца Новице и мајке Зорице. Осмолетку је завршио у селу Стрелцу 1961. године са одличним успехом. ППШ ВВА је завршио у Мостару. Школовање је наставио на ВВА у Задру, које је окончао у Пули 1966. године. Завршио је курс енглеског језика, курс командира одељења и КША РВ и ПВО.

Службовао је у гарнизонима Батајница, Дивуље и Ниш, где је обављао дужности пилота у 204. лап, 107. лап, 97. абр, 789. трхе, командира пилотског одељења, заменика командира 789. трхе и Команданта 789. трхе. Затим је обављао дужност референта у инспекторату за ЛП као и помоћника начелника одсека за ваздухопловну подршку у 3. ВаК. Био је веома успешан пробни пилот за хеликоптере у РВ, а једно време и у Египту, као и наставник летења нашим и страним пилотима. Летео је на авионима и хеликоптерима АЕРО-3, 522, ТВ-2, Ф-84Г, Ј-21, Л-12, НЛ-12, Л-14, С-55, ХТ-40, К-25 и Газела. Пензионисан је по потреби службе 31. 12. 1993. године у чину потпуковника авијације.

За показане резултате у раду и летењу добио је Орден за војне заслуге са сребрним венцем, Малу плакету ЈНА, Орден са сребрном звездом, Сребрну плакету РВ и ПВО, Орден заслуга за народ са сребрном звездом, Орден рада са златним венцем, а више пута је похваљиван и награђиван.

Данас живи у Нишу са супругом Милком. Има сина Новицу и кћерку Љубицу.