Обележавање 140 година од рођења првог српског пилота [НАЈАВА]

У петак 14. јуна, навршава се 14 деценија од рођења нашег првог школованог пилота-наредника Михаила ПетровићаТим поводом, у организацији Завичајног удружења "Михаило Петровић" из Влакче, Ваздухопловног спортског удружења "Крагуј" из Лужнице, Ваздухопловне фондације "Пилот Михаило Петровић" и компаније "Минд авиејшн" из Крагујевца, у петак 14. јуна 2024. године обележиће се 140 година од рођења првог српског пилота.Према програму, манифестација ће се одржати на две локације.Планирано је да се у 10 сати положе венци испред родне куће наредника Михаила Петровића у Влакчи, да би се потом у 11 сати у просторијама школе одржала свечана академија.Практично у исто време док траје програм у Влакчи, од 10.30, па до 14 сати на аеродрому компаније "Минд" у Лужницама, одржаће се аеро-рели у организацији ВСУ "Крагуј" и ВФ "Пилот Михаило Петровић" који ће бити обогаћен и културно уметничким програмом заказаним за 13 сати, тј, након свечане академије у Влакчи.У 15 сати, након летачког програма биле додељене захвалнице и дипломе, те организован свечани ручак.

Дакле. петак. 14. јун 2024. године у 10 сати - село Влакча и аеродром у Лужницама.

Д О Б Р О   Д О Ш Л И !!!