Вукомановић Тадија

VukomanovicJPG_zpsca842462Рођен је 2. новембра 1934. године у Семедрежима крај Горњег Милановца. Завршио је 6 разреда гимназије, ШАОА, ВШУОА, те Школу страних језика ЈНА.

Службовао је у Мостару, Титограду, Пули, Загребу, Сомбору, Скопљу, Батајници и Нишу. Обављао је дужности пилота, пробног пилота, НЛ на ловачким авионима и лаким и тешким хеликоптерима, командира одељења и заменика командира ескадриле. Био је и Инструктор летења на ВВА Либијског РВ. Летео је на више типова авиона и хеликоптера, и то: АЕРО 2, АЕРО 3, КУРИР, 522, 213, УЈАК-9, С-49Ц, ТВ-2, Ф-84Г, С-51, С-55, Ми-8. Пензионисан је 31.12.1984. године у чину потпуковника авијације.

Током службе, више пута је одликован, похваљиван и награђиван и то Орденом за војне заслуге са сребрним мачевима, Орденом за војне заслуге са златним мачевима, Орденом рада са сребрним венцем, те једног одликовања Либијске Џамахирије. Носилац је Сребрне значке ВВА, те Златног летачког знака.

Живи у Нишу.