Пејић Борислав

PejicJPG_zps9ab8ddefРођен је 28. јула 1947. године у селу Подградци, крај Босанске Градишке. Основну школу је похађао у родном месту. Након ње, уписује се у Другу класу ПШ ВВА, а након тога завршава и ВВА, затим КША РВ и ПВО и на крају КШШО РВ и ПВО.

Службовао је у Церкљу од `67 до `71, затим у Бихаћу готово 20 година, до 1990., и на крају у Београду до 1995. године. Летео је на: Аеро 3, 522, ТВ-2, Ф84Г, НЛ-12, НЛ-14, НЛ-16, Л-14, Л-17 и В-51. Обављао је дужности помоћника командира ескадриле за навигацију, заменика командира и командира ескадриле, Начелника штаба лап., Команданта 117. лап, инспектора за обуку и РиК у Инспекцији ВЈ, начелника Инспекције б/г и уједно заменика главног инспектора ВЈ. Пензионисан је у чину пуковника авијације, 31. децембра 1995. године.

Носилац је Златног летачког знака. Одликован је ОВЗСМ, ОНАСЗ, ОВСЗЗМ, ОНАЗЗ. Награђен је и Бронзаном плакетом РВ и ПВО, а више пута је похваљиван и од стране Команданта пука, Команданта РВ и ПВО, те Инспекције ОС.

Живи у Београду.