Николовски Мирко

NikolovskiJPGРођен је 10. новембра 1938. године у Борову, код Криве Паланке у Македонији. У грађанству је завршио гимназију са малом матуром. Потом постаје питомац СВШ, коју завршава са одличним успехом, ВА КоВ са врло добрим, ШБ са одличним,  ШАИО са врло добрим и ШНО са одличним успехом.

Током службовања у војсци, вршио је дужности командира вода, чете, референта за безбедност, заменика команданта батаљона и команданта батаљона, начелника штаба и команданта ваздухопловне базе. Такође је и обављао дужност начелника Органа за оперативно-позадинске послове, када је преведен у авијацију где му је последња дужност пре пензионисања била помоћник Команданта РВ и ПВО за позадину. Пензионисан је 31. августа 1992, године у чину генерал-мајора авијације.

За изванредне резултате у раду, једном је ванредно унапређен, шест пута одликован и више пута награђиван.

Са породицом живи у Београду.

2 мишљења на „Николовски Мирко