Мрдаковић Радомир

MrdakovicJPGРођен је 2. новембра 1935. године у селу Ргаје код Прокупља. Основну школу је завршио у родном месту. Након тога уписује Гимназију у Куманову, али како га је живот носио, он ју похађа и у Ријеци, Чачку и на крају у Прокупљу где је и завршава. Потом одлази на ВА, коју завршава 1958. године. Током каријере, завршио је и Апликациону школу у Сарајеву, Десантну школу у СССР-у, Вишу ВА и Ратну школу ЈНА.

Након завршетка ВА, долази у 63. падобранску бригаду, где обавља све дужности, да би 1985. године постао и Командант бригаде. Поред тога, обављао је и дужност Команданта 36. Дивизије, као и Команданта 2. Оперативне зоне ЈНА. Има звање Падобранског инструктора I класе. Пензионисан је у чину пуковника 1992. године.

Током службе, више пута је одликован, похваљиван и награђиван.

Са породицом живи у Нишу.