Марић Радован

MaricJPG_zps606db626Рођен је 1940. године у селу Врањани крај Ужичке Пожеге. У грађанству завршава осмогодишњу и Трговачку школу у Београду. Након тога, одлази у Средњу војну школу КоВ у Сарајеву, коју завршава 1960. године. Након тога похађа и завршава више курсева, од којих су политички курс у Београду, те дактилографски у Загребу. Завршава и падобрански курс и полаже испите за наставника падобранства, а све то крунише у Сомбору где полаже за падобранског инструктора.

Службовао је у Сарајеву, Брежицама, Мостару, Сомбору и Београду. Обављао је дужности командира одељења и командира вода, као и наставника падобранства. Пензионисан је у чину заставника I класе, из Центра високих војних школа 1992. године.

Више пута је одликован, похваљиван и награђиван.

Са породицом живи у Београду.