Кљајић Павле

KljajicJPGРођен је 24. маја 1939. године у Босанској Дубици. Завршио је Ваздухопловну подофицирску школу везе у Краљеву у периоду од 1955. до 1958. године. На Електротехничком факултету БУ (одсек за електронику и телекомуникације), дипломирао је 10 година касније. Последипломске студије је завршио на ВТВА у Жаркову, односно на Машинском факултету БУ 1993. године. У току активне службе, похађао је и завршио више функционалних курсева из области телекомуникација, што у Југославији, али и у Шведској, Немачкој и Енглеској. Завршио је Школу страних језика ЈНА (енглески језик, 3 степен са војностручном терминологијом.

Током професионалне службе, обављао је више одговорних дужности, почевши као командир одељења, вода и чете у јединицама везе. Након тога је био самостални референт гране везе техничке службе у К-ди 5. пука ВОЈИН. Даље, био је помоћник команданта за технику у батаљону везе КРВ и ПВО и Начелник везе 11. дивизије ПВО. Године 1985/86., заступао је Начелника везе у 1. Ко РВ и ПВО, да би након тога обављао дужност референта за телекомуникације и уређење територије по вези у одсеку везе КРВ и ПВО, као и дужност самосталног референта везе и ваздухопловне навигације у Сектору за РВ и ПВО ГШ ЈНА, уједно и члана Савета за електронику и везе ГШ ЈНА, односно ВЈ. У периоду 1995/96. године, био је Начелник везе у 474. вб Војске Републике Српске. Пензионисан је у чину потпуковника.

Више пута је похваљиван и награђиван. Ожењен је и има двоје деце. Живи у Београду.