Фазлијевић Зумбер

FazlijevicJPG_zps94f6aba8Рођен је 25. фебруара 1936. године у Горњој Лопаштици у општина Медвеђа. Основну школу је завршио у родном селу, а четири разреда гимназије у Београду. У периоду од 1956-1959. године, завршио је V класу Пилотске подофицирске школе у Мостару. Касније, током службе у РВ и ПВО, завршио је и курсеве за авиодиспечера и оператора, и био је оспособљен за вођење свих ваздухоплова које је имала ЈНА. Године 1976., успешно је завршио и Школу СУКЛ на сурчинском аеродрому, што му је уз II степен школе страних језика ЈНА (енглески) језик, омогућило звање контролора летења.

Прво место службовања је био нишки аеродром, где је успешно завршио преобуку за авион Ф-47, на којем је и летео, али је због здравствених проблема, убрзо прекомандован у ескадрилу за везу при III ваздухопловној команди III армије у Скопљу. По престанку обављања летачке службе, радио је на АКЛ скопског аеродрома, у својству оператора на торњу и оператора на слетном ГЦА радару. Једно кратко време је радио на ОБКЛ Сурчин, да би у мају 1978. године био прекомандован на АКЛ Батајница на торањ и ГЦА. Након спајања војне и цивилне контроле летења, враћен је у РВ, и радио је кратко време у политичком органу аеродрома Батајница, да би до пензионисања радио као управник Дома летача на истом аеродрому. Пензионисан је у чину заставника I класе, 31. децембра 1988. године.

За свој рад, више пута је одликован, похваљиван и награђиван.

Са породицом живи у Београду.