Башарагин Милорад

basaraginРођен је 4. јануара 1954. године у Кикинди, од оца Стеве и мајке Милице. Ожењен је и у браку са супругом Бранком има синове Стевана и Николу. По националности је Србин.

Завршио је основну школу, Ваздухоловну војну гимназију, Ваздухопловну војну академију у Задру - смер пилот млазног авиона, Генералштабну школу, Школу националне одбране у Београду, Курс командира авијацијских одељења и наставника за авион МиГ-21, Виши обавештајни курс Ратног ваздухопловства и противваздушне одбране, Школу страних језика Југословенске народне армије - смер руски језик, Дидактичко-методички курс за наставнике, Курс енглеског по програму Longman Intermediate level, Основни курс “PROJECT MENAGEMENT” YUPMA/PM College и Виши курс „Тренинг пројектних менаџера“ YUPMA/PM College..

Одлуком министра одбране СР Југославије додељено му је звање доцента.

У чин потпоручника авијације произведен је 1976, а у чин поручника унапређен је 1978, капетана 1981, капетана прве класе 1985, мајора 1989, потпуковника 1993 и пуковника 1997.

Обављао је дужности: (1) до доласка у Школу националне одбране - помоћник команданта ловачке авијацијске ескадриле,  помоћник команданта ловачког ацијацијског пука за обавештајно-извиђачке послове, помоћник команданта 204. авијацијске бригаде за обавештајно-извиђачке послове, помоћник команданта Корпуса противваздушне одбране (заступник начелника Оперативног центра Корпуса противваздушне одбране), помоћник команданта Корпуса противаздушне одбране – начелник Одсека за обавештајно-извиђачке послове и помоћник команданта Ратног ваздухопловства и противваздушне одбране (уједно начелник Одељења за обавештајно-извиђачке послове и електронско-извиђање и пртоивелектронска дејства; (2) после завршетка Школе националне одбране - начелник Катедре војнообавештајне службе у Школи националне одбране, заменик начелника Обавештајне управе Генералштаба Војске Југославије и заступник Начелника Обавештајне управе (уједно помоћник начелника Генералштаба  Војске Србије и Црне Горе и министра одбране Србије и Црне Горе).

Био је судија поротник Врховног војног суда 1989 -1993 године.

Одликован је Медаљом за војне заслуге, Орденом за војне заслуге са сребрним мачевима и Орденом за заслуге у областима одбране и безбедности.

Пензионисан 31. јула 2005.године.

Од априла 2008.године до краја 2010. године директор општинског центра Југ у пројекту Национално тржиште роба и услуга Србије компаније СОКО ГРУП.

Од септембра 2012. године до јануара 2014. године, обављао је функцију посебног саветника Министра одбране Републике Србије за војна питања.

Судија поротник Привредног суда  у Београду од јануара 2010.године.