Завршница Априлског купа

Данас, 5. априла 2014. године у Великој сали Команде В и ПВО у Земуну, доделом медаља, диплома и пехара, завршен је "Априлски куп" традиционална макетарска манифестација, која окупља љубитеље овог хобија из земље и окружења. Овогодишњи "Априлски куп" је био посвећен припадницима нашег ваздухопловства који су херосјки пружили отпор непријатељу у Априлском рату 1941. године и у току НАТО агресије на нашу земљу 1999. године и званичан назив такмичења је био "Херојима у част". Поред самог такмичења и изложбе макета летелица која је била 10 дана доступна заинтересованима у Галерији "Икар" и наше Удружење је дало допринос овој манифестацији постављањем изложбе "Сећање на ваздухопловне жртве", као и доделом 5 спомен-диплома у 5 специјалних категорија. Тако је представник Удружења Војислав Стојановић доделио спомен-дипломе које носе имена потпуковника Миодрага Костића, команданта Шестог ловачког пука, односно мајора Милете Протића, команданта Прве ескадриле НОВЈ. Спомен диплому која носи име наредника Михаила Петровића, победнику је доделио праунук првог српског војног пилота, а диплому са именом мајора Зорана Радосављевића је победнику доделила сетстра овог храброг пилота који је изгубио живот 1999. године. Признање које носи име пуковника Миленка Павловића, победнику у тој категорији је доделио син команданта 204. ловачког пука, који је изгубио живот у неравноправној ваздушној борби током НАТО агресије на нашу земљу.