24. децембар 2014.

Дан нашег вида, В и ПВО Војске Србије - 24. децембар, обележен је низом манифестација, од којих се издваја Свечана академија одржана у Дому ваздухопловства у Земуну 22. децембра. Данас су испред зграде Команде вида у Земуну, положени венци на споменик припадницима РВ и ПВО, настрадалим у НАТО агресији 1999. године. У име нашег Удружења, венце су положили Војислав Стојановић, Љубиша Величковић и Вићентије Јовелић. Након тога, у Великој сали Команде ваздухопловства, одржана је и пригодна свечаност, где су прочитани укази о унапређењима и именовањима, односно додељена признања најистакнутијим припадницима нашег вида. Указом Председника Србије, припадницима В и ПВО је додељен Орден белог орла са мачевима II степена, за нарочите резултате постигнуте у изградњи система одбране Републике Србије, као и за унапређење и одржавање оперативних способности у условима нових безебедоносних изазова. (фото: Милорад Ристић)