Грујић Златомир

Gruja_zps6b7e9a3cРођен је 26. маја 1949. године у Башаиду. Након завршене основне школе, у Мостару похађа Ваздухопловну гимназију, а потом одлази на ВВА. После ВВА, враћа се у Мостар за наставника летења.

Летео је на Ми-2, Х-42 Газела, Хи-42 Хера до пензионисања 1995. године, као пилот I категорије СБО. Завршио је и КШШ РВ и ПВО-војно политички смер и КШШО и последипломске студије из ратне вештине. Магистрирао је 1986. године. Редовно је унапређиван до чина пуковника, а превремено у чин капетана. Обављао је дужности пилота, наставника летења, референта у команди пука и помоћника команданта пука, помоћника Начелника Центра ВВШ РВ и ПВО и Начелника КШШ РВ и ПВО. Био је и Начелник одсека и одељења у Команди РВ и ПВО, Начелник сектора и помоћник команданта РВ и ПВО, ВОВ у бригади, корпусу и армији. Учествовао је у хватању терориста на Радуши 1972. године. Преживео је напад на колону Команде 2. ВО у Сарајеву 3. маја 1992. године. Био је наставник у ВВА, КШШТ, КШШО и КШШ РВ и ПВО и ВТВА Жарково, са звањем предавача и вишег предавача. Бави се научноистраживачким радом, уређивао је више часописа и написао неколико књига. Члан је УНС. Актуелни је председник УПВЛПС.

Са супругом Јелком, рођеном Тошић, има синове Ненада и Драгана.

Живи у Београду.