In Memoriam, Душан Иванчевић

На данашњи дан пре 17 година, у НАТО агресији је настрадао војник Душан Иванчевић...

ivancevicdusan_zps6170a9ed

Душан је рођен 29. јануара 1978. године у Београду. Након завршене Средње школе од септембра 1998. године се налазио на одслужењу војног рока у 240. самоходном ракетном пуку у Новом Саду. Након завршене обуке је прекомандован у Крагујевац у 310. самоходни ракетни пук. Био је обучен за радиофонисту-планшетисту, а у Крагујевцу је завршио и обуку за оператора на радару.

НАТО бомбардовање га је затекло на борбеном положају у селу Табановић код Шапца. У вечерњим сатима, док је одржавао везу на командном месту пука, противрадарска ракета је погодила радарску станицу у којој се Душан налазио и на месту га усмртила. Сахрањен је два дана касније на гробљу у Старој Пазови. 2011godinazasre_ivanje006_zps7d9f5874Постхумно је одликован Орденом за заслуге у областима одбране и безбедности првог степена.